петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

ВИДЕО: Шокантна кампања против брзото возење која ќе ве остави без зборови

Видеото прикажува разговор меѓу двајца возачи само секунди пред нивните автомобили да се судрат

reklama soobrakaj

Поврзани вести

Агенцијата Клеменгер ББДО од Велингтон, Нов Зеланд снимила реклама за подигање на свеста за поголемо внимание во сообраќајот.

Рекламата прикажува замислен разговор меѓу двајца возачи кои разменуваат мисли неколку секудни пред нивните возила да се судрат.

Возач 1: Човеку, извини, мислев дека имам доволно време

Возач 2: Само излета… немав време да запрам

Возач 1: Ма ајде, беше тоа случајна грешка

Возач 2: Да возев малку побавно…

Возач 1: Те молам, син ми седи позади

Возач 2: Но, јас возам пребрзо….Жал ми е …

Потоа двајцата возачи се враќаат во своите автомобили и следи силен удар. Иако досега се снимени илјадници други такви реклами, оваа сепак плени со вниманието и остава длавок впечаток.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести