вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Што би се случило кога сите луѓе би исчезнале од Земјата?

london

Последни вести

Тешко е да се замисли, но некои од овие предвидувања навистина би можеле да се случат.

Најновото видео на „Earth Unplugged” сугерира дека со исчезнувањето на човечката цивилизација кучињата и мачките би еволуирале во нешто слично со нивните далечни претци.

Погледнете го можното сценарио:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести