понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Шведска е победник на Евросонг 2015

-Upload--Vesti-hitportal-evrovizija-avstrija-2015_2014716121553

Последни вести

Шведска е победник на шеесетото јубилејно издание на Евросонг кое годинава се одржува во Виена.

Изведувачот на победничката песна „Херои“ е Манс Зелмерлов, кој уште од самиот почеток важеше за еден од најголемите фаворити на натпреварот.

 

Најчитани вести