сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Силен дожд и град го зафати и Белград

Големите количини на дожд поплавија неколку улици во Белград, поради што сообраќајот се одвива отежнато. На десетина локации се испумпува водата.

belgrad500

Поврзани вести

Околу 17 часот главниот град на Србија го зафати големо невреме, проследено со силен дожд и град.

Големите количини на дожд поплавија неколку улици во Белград, поради што сообраќајот се одвива отежнато. На десетина локации се испумпува водата.

1belgrad500

За среќа невремето брзо се стишило и моментално нема никакакви материјални штети. Покра Белград, невреме проследено со силен ветар и дожд околу 17.30 часот го зафатил и градот Крагуевац.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести