сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силни експлозии во Славјанск, има и жртви

ukraina

Поврзани вести

Нови судири меѓу припадници на националната коалиција и приврзаниците на федерализацијата во Слајванск.

Силни експлозии се регистрирани во близина на центарот на Славјанск, а во престрелките има и жртви.

Над местото на оружениот судир надлетуваат воени авиони.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести