сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Силно невреме ги поплави улиците во Загреб

za

Последни вести

Попладневно хрватскиот главен град Загреб го зафати силно невреме, проследено со силни ветрови, грмотевици, дожд и град, при што многу улици се поплавени.

Искршени се повеќе дрвја, а на одредени места паѓал и град со големина на лешник. Поплавени се повеќе улици, а сообраќајот се одвива отежнато.

zagreb500

Според најавите на хрватските метеоролози, уште еден бран на невреме се очекува во текот на попладневните часови.

1zagreb500

3zagreb500

4zagreb500

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести