среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 57

ВИДЕО: Силно невреме во Охрид

Во кусото невреме што го зафати овој регион попладнево околу околу 13.30 часот наврнаа од 17 до 20 литри дожд на метар квадратен, како и мали зрна град што не предизвика штети.

ohrid500

Поврзани вести

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафатија охридскиот регион.

Во кусото невреме што го зафати овој регион попладнево околу околу 13.30 часот,  наврнаа од 17 до 20 литри дожд на квадратен метар , како и мали зрна град што не предизвика штети.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести