Македонија

ВИДЕО: Силно невреме во Охрид

ВИДЕО: Силно невреме во Охрид

Силно невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафатија охридскиот регион.

Во кусото невреме што го зафати овој регион попладнево околу околу 13.30 часот,  наврнаа од 17 до 20 литри дожд на квадратен метар , како и мали зрна град што не предизвика штети.