петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Симнато од јарбол македонското знаме

zname

Последни вести

Дваесетина повредени полицајци, четворица повредени цивили, демолирани автомобили и запалени контејнери е резултатот од вчерашниот протест пред Владата.

Детални информации за синоќешниот протест од МВР се најавени за денес.

Во тек на протестот демонстрантите фрлаа најразлични предмети и се обидуваа да влезат во Владата. По почетокот на протестот во еден момент дел од учесниците ги прескокнаа заштитните огради, но беа оневозможени од полицијата да влезат во Владата. Исто така симнато е од јарболот македонското знаме.

Најчитани вести