петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Симон Трпчески им посвети композиција на загинатите полицајци

simon

Последни вести

Симон Трпчески, нашиот најпознат музички амбасадор на Фејсбук објави видео кое го посвети на загинатите бранители.

Во видеото фантастичниот Симон го изведува познатото дело „Интермецо“ на Јоханес Брамс, а во описот напиша: „Слава им на нашите херои“.

Најчитани вести