вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Широка дупка проголта плажа, луѓе бегаа во паника

plaza-640x357

Последни вести

Стотина метри широка дупка изненадно се отвори во популарниот камп на австралискиот брег проголтувајќи неколку автомобили и камп куќички.

Дупката на плажата во Квинсленд почна да се отвара околу полноќ. Песокот пропадна неколку метри во длабочината на морето. Една жена почна да вика по кампот полн со луѓе и ги повика да излезат од шаторите и камп куќичките, пренесува телевизијата АБЦ.

Автомобил и кампер за само неколку секунди паднаа во дупка длабока три и широка сто метри. Полицијата извести дека повеќе од 140 луѓе избегале од кампот.

На оваа плажа слична дупка се појавила и во 2011 година.

Најчитани вести