четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Сите живееме под исто сонце!

zajdisonce

Поврзани вести

Навистина е тешко да се живее далеку од своите најблиски, меѓутоа не заборавајте дека сите ние живееме под исто сонце, под исто небо, само го гледаме од различна страна…

Едно момче кое моментално живее во Јапонија на своите родители им испратил фотографија од зајдисонцето, кое го гледал во моментот.

Воопшто не претпоставувал каков одговор ќе добие.

Неговите родители му вратиле со фотографија од изгрејсонцето во Америка каде се наоѓаат тие, а тој сфатил дека колку и да е голем светот никогаш не е премногу далеку од саканите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести