вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Ситуацијата во Одеса надвор од контрола, најмалку 38 мртви

h_51190399

Поврзани вести

Ситуацијата во Одеса надвор од контрола. Најмалку 38 лица загинаа, а голем број се повредени во судирите меѓу проруските активисти и приврзаниците на украинските власти.

Локалната полиција потврди дека 31 лице ги загубиле животите во пожарот на зградата – некои скокале од зградата, други биле онесвестени од чадот.

Во Одеса има околу милион жители. Овој град до сега беше поштеден од немирите кои ја зафатија земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести