сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Скакулци го окупираа Мадагаскар

111

Последни вести

Главниот град на Масагаскар, Антананарино, окупиран од милијарда скакулци во текот на нивната миграција.

Ваквата појава е чест проблем во многу афрички земји.Инсектите летале покрај луѓето на улици, кои не биле премногу вознемирени од оваа сцена.

Агенцијата за храна од Обединетите народи предвидува дека ќе бидат загрозени до 13 милиони човечки животи поради инвазијата од скакулци.

Тие би можеле да ги изедат сите посеви и стока на многу фарми и така да осиромашат голем број на луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести