сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Скејтер во пелени

Има само две години, а веќе го владее скејтбордот.

ggggg

Поврзани вести

Калеи Стоун Кели од Австралија  со своите две години  искусно вози скејтборд.

Малиот често може да се види на улиците на Викторија, недалеку од својот дом, како само во пелени вози скејтборд, прескокнува скали и балансира на две тркала, додека го надгледува татко му.

Калеи е најмлад од седумте деца од семејството скејтери, кое учествува на сите можни натпреварувања.

Сниката од неговата „уметност“ предизвикала пофалби од голем број посетители на Јутјуб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести