сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Скок од кој ќе ви застане здивот

skok

Последни вести

Корисникот на Ју Тјуб, кој се потпишува како Гарт Вадер објави видео снимка во која го  документирал скокот од 24 метри високата платформа во малиот залив.

Ова е нешто што ретко кој би се осмелил да го направи, но овој Јамајканец, откако туристите на кои тој случајно наишол му понудиле 20 долари за овој предизвик, веднаш го прифатил предизвикот.

Така Вадер за мала сума пари го ризикувал животот, но ја покажал и сопствената вештина и храброст.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести