четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Слаткар го прифати „ледениот предизвик“ и се поли со вода

slatkar

Последни вести

Познатиот македонски рапер Марко Маринковиќ или нам добро познат како Слаткар се поли со кофа ледена вода откако беше предизвикан од генералниот директор на ОНЕ, Цирил Кафол.

Слаткар ги предизвика, Тајзи, Future INC и Ферус Мустафов да се полеат со вода.

Со ова тој им се приклучи на многуте луѓе од шоу бизнис кои го прифатија ледениот предизвик „Ice Bucket Challenge“ , односно се приклучија во хуманитарната мисија за подигнување на свеста и собирање на средства за здружението АЛС.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести