четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Слон против автомобил на сафари

Гневен слон преврти автомобил на сафари, едно лице повредено.

slon

Поврзани вести

Авантуристичкиот одмор на британска двојка постана вистински хорор откако слон им го преврте автомобилот додека тие уживале на сафари во Африка.

Според британски Дејли Меил, слон го превртел автомобилот на учителката Сара Бронкс  и нејзиниот вереник додека тие снимале животни во Националниот парк Кругер во Јужна Африка.

Во несреќата со големото диво животно повредена е учителката која е задржана на лекување, а нејзиниот  вереник поминал без повреди.

Од паркот појасниле дека слонот бил застрелан. Инцидентот се случил бидејќи нивото на тестостерон на слонот било покачено за 60 пати. Слонот имал и повреда, па затоа велат ветеринарите од паркот, бил нападен.

Видеото го снимиле туристи кои биле во автомобил за нив.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести