сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Кајмакоски

kajma

Последни вести

Даниел Кајмакоски на својот Инстаграм профил објави кратко видео од подготовката за неговата најнова песна.

Станува збор за песна на српски јазик, се уште не се знае насловот, а се знае дека во реализацијата му помага композиторката Александра Милутиновиќ.

– Нова песна, наскоро, напиша Кајмакоски под видеото со кое ги израдува своите бројни фанови.

#new #song comming soon 🙂 @sarah_composer

A video posted by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Најчитани вести