Магазин

ВИДЕО: Шминка како Кендал Џенер

ВИДЕО: Шминка како Кендал Џенер

Популарната манекенка е позната по совршениот изглед со кој привлекува внимание каде и да се појави.

Посебно за тоа е заслужна нејзината совршена шминка која ги отвора очите и го продлабочува погледот и и дава доза на мистериозност.

kendal-dzener-1

Нејзината шминка најдобро ја опишуваат драматичните зачадени очи што го врамуваат природниот облик на очите, па затоа сите сакаат да го копираат нејзиниот изглед.

Шминкерката Лиза Елдриџ во својот нов туторијал ви објаснува како да ги истакнете очите како Кендал Џенер.

Погледнете го видеото!