вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Снегот предизвика хаос во Русија

snegrusija

Последни вести

Снежна бура предизвика хаос во Русија. Откажани се голем број летови на московските аеродроми, а има и застој во сообраќајот.

Се очекува снежната покривка да достигне над 10 сантиметри.

Бидејќи во Русија снегот не е необична појава, туку напротив, секоја година има обилни врнежи, вистинско изненадување е тоа што годинава тој им предизвика хаос и ги начека неподготвени.

Најчитани вести