четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Видео: Снежен ѕид во Бафало

Bafalo

Последни вести

Kога метеоролозите ќе кажат дека се работи за „ретка појава“ значи дека поим немаат што се случило.

Во снежната бура која го зафати Бафало и околината, каде наврнало околу метар и половина снег, животот го изгубија најмалку седумина лица.

Метеоролозите велат дека никогаш не виделе радарски слики како оние кои ги виделе од ѕидот снег кој го проголта и преплави градот Бафало во Њујорк… За нив тоа е „ретка појава“.

Воздушните фотографии и снимки од Бафало, откриваат дека ретката појава наречена снежен ѕид буквално го проголтала градот и околината.

Најчитани вести