вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Снежни лудории и болни паѓања

Како се паѓа на снег и мраз?

snowfail

Поврзани вести

Кога има бела покривка на земјата, на лудориите и забавата им нема крај, санкање, скијање, снежни војни, лизгање…

Но, понекогаш лудоста го надвладува разумот, па последицата се вакви урнебесни  паѓања, нурнувања во снег, санките преку глава, болни скокови на мраз, но колку и да се незгодни, снежната забава продолжува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести