вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Снежно невреме погоди дел од САД

sneg

Последни вести

Масовни врнежи од снег го зафатиле западниот дел од американската сојузна држава Њујорк, јавува новинската агенција „Асошиејтед Прес“, пренесува Нетпрес.

Според првичните информации на надлежните, наврнале повеќе од 1,5 метри снег вчера и тоа за само неколку часа.

Метеоролошката служба на САД предупредува дека се очекува силно снежно невреме во четврток. Температурите во овој дел паднале под нулата.

Најчитани вести