петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

ВИДЕО: Снежна бура во САД

Снежната бура предизвика вистински хаос во САД: Откажани се преку 1000 авионски летови, а сообраќајот е во застој.

snegusa

Поврзани вести

Снежно невреме ја зафати Америка.

Поради снежната бура откажани се или одложени летови од аеродромите во Чикаго, Вашингтон, Њујорк, Њуарк, Њуу Џерси. Снегот прекри простор од 2.540 километри.

Над 1.000 летови вчера се откажани.

Снежната бура ја погоди областа од Мисури до Мејн, додека дождот врне во југоисточните држави.

Најобилните снежни врнежи се очекуваат во централна Пенсилванија, државата Њујорк, и Нова Англија, каде се очекуваат 20 сантиметри снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести