сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Снимка која покажува дека авионот не ги удрил кулите близначки?

kuli

Поврзани вести

На ЈуТјуб се појави видео снимка која им оди во прилог на теоретичарите на заговор околу нападот во Њујорк и Вашингтон на 11 септември 2001 – та година.

Снимката го прикажува моментот кога авионот удира во зградата. Прво, создавачот на снимката тврди дека авионот не може така лесно да ја пробие челичната структура на зградата и второ, според него, шокантниот детал е дека се гледа дека едното крило на авионот пред ударот во зградата поминува зад зграда, која е далеку од близначките.

Иако оваа снимка не е докажана, тој смета дека и приказната на Владата на САД е полна со неразјаснети дупки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести