вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Снимка од моментот на експлозијата во Истанбул

Најмалку 28 лица загинаа, а околу 60 други се ранети вечерва при самоубиствни бомбшки напади на истанбулскиот аеродром „Ататурк“, јави Би-Би-Си повикувајќи се на изјава на гувенерот на Истанбулн Васип Шахин.

eden-1-640x334

Поврзани вести

Најмалку 28 лица загинаа, а околу 60 други се ранети вечерва при самоубиствни бомбшки напади на истанбулскиот аеродром „Ататурк“, јави Би-Би-Си повикувајќи се на изјава на гувенерот на Истанбулн Васип Шахин.

На социјалните мрежи се појави видео снимка од моментот од експлозијата на најпрометниот турски аеродром.

Повеќе информации за вечерашните бомбашки напади на следниот линк.

Најчитани вести