петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Снимки од Украина кои не сте ги виделе на вести

video

Последни вести

Ова што е во врска со украинската криза цензурирано, со други зборови, не сте имале прилика да го видите, но спорадично се појавуваше на интернет може да го погледнете во следните неколку видеа.

Хаос на улиците на Киев, демонстрации, изјави на украиски власти. Сето тоа можеше да се види во вестите на домашните и светските медиуми.

На оваа снимка се гледа како „борците за слобода“ брутално тепаат човек со палки додека тој лежи на земја.

Овде се гледа каква врска постои меѓу новата украинска влада и неонацистите.

На оваа снимка се членови на Десниот сектор поздравуваат во нацистички стил извикувајќи „Слава на нацијата! Смрт за непријателот!“, „Украина на Украинците“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести