недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Со балон до евтина футрола за смартфон

futrolaaa

Последни вести

Доколку сакате да најдете евтина футрола за вашиот телефон, можеби оваа идеја ќе ви се допадне.

За да ја направите оваа футрола потребен ви е само еден балон, 10-тина секунди и помош од пријател. Треба да го надувате балонот и да го поставите телефонот врз него. Потоа едниот од вас го држи телефонот, а другиот го отвора балонот за да излезе воздухот од него. Балонот ја добива формата на вашиот телефон и тоа е тоа. Готово.

Иако, оваа „футрола“ нема да ги има сите потребни отвори за приклучоци и нема да трае премногу долго, сепак е добра идеја за забава.

Најчитани вести