понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Со огнено оружје пукано врз автобусот на фудбалерите на Фенербахче!

fudbaleri

Последни вести

Синоќешниот вооружен напад врз автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Фенербахче, ја потресе Турција но и сите љубители на спортот.

Некои овој акт го окарактеризираа како терористички чин.

Фудбалерите имаа огромна среќа бидејќи биле неповредени, но возачт се здобил со повреди по што веднаш бил пренесен во болница.

fudbaleri1-160

Се претпоставува дека  вооружениот напад бил извршен од неколку навивачи на ривалскиот Трабзонспор.


Извор: Курир.мк

Најчитани вести