среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Соборен уште еден украински хеликоптер во Славјанск!

helikopter

Поврзани вести

Уште еден украински хеликоптер е соборен и паднал во река во Славјанск.

Пилотите преживеале и се евакуирани.

Портпаролот на антивладините сили соопштил дека во денешните судири се убиени најмалку 10 борци и цивили, додека пак Министерството за одбрана јавува дека четири војници се убиени, а околу 30 се ранети во денешниот напад врз Славјанск. Има жртви и меѓу цивилното население во градот, додава Министерството.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести