сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: Соиграчите на Антиќ погодуваат кој е главниот град на Македонија, Мадагаскар меѓу одговорите

Кошаркарите на Атланта Хоукс одговараат на прашањето кој е главен град на Македонија

Само еден од колегите на Антиќ го погоди одговорот

Само еден од колегите на Антиќ го погоди одговорот

Поврзани вести

Соиграчите на македонскиот кошаркар Перо Антиќ, во НБА тимот Атланта Хоукс одговараат на прашањето кој е главен град на Македонија.

Само еден од колегите на Антиќ го знаеше одговорот.

 

Голем дел од нив врска немаат како се вика нашиот главен град, но сепак оние кои се обидаа да погодат дадоа интересни одговори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести