понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Видео: Соросовите мегафони преводници на студентскиот протест

gero-protest

Последни вести

Уредникот на весникот Слободен печат, Бранко Героски, основачот и главиот уредник на порталот Нова ТВ, Борјан Јовановски, Џабир Дерала од невладината „Цивил“, уредникот на Либертас Ацо Кабранов се најдоа во првите редови на денешните студентски протести организирани од страна опозициската СДСМ.

Протестот беше поддржан и од опозициските медиуми кои во знак на солидарност емитуваа бесплатни огласи за поголемо масовно учество. За опозициските медиуми беше изработен и рекламен спот. Но, тука не застана сè. Челните луѓе на овие медиуми финансирани од страна на СОРОС денес се најдоа во првите редови на протестите.

Уште еднаш повторно се докажува дека зад денешниот протест стојат структурите на СДСМ и финансиските средства на ФООМ.

Најчитани вести