понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Создаде уметничко дело за само девет минути

delo

Последни вести

На овој талентиран Бразилец му беа потребни само неколку минути за да наслика навистина неверојатен пејзаж.

На сиромашните уметници не им треба многу за да направат свое единствено уметничко дело. Во тоа не’ увери и еден човек од Бразил кој за девет минути креираше преубаво уметничко дело кое би можело да се спореди и со некои од најпознатите пејзажи.
Всушност, се работи за човек за кого слушна речиси целиот свет поради само еден видео запис кој се појави на интернет мрежата и со кој буквално ја воодушеви јавноста.

И додека на поединечни големи сликари им се потребни и повеќе денови за да ја пренесат својата фантазија на платно, на овој Бразилец му беа потребни се’ на се’ само неколку минути.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести