петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Спаси бебе од сигурна смрт во последен момент

1198501-beba (1)

Поврзани вести

Чуда се случуваат! Господинот Ли ја фати најбитната „топка“ во својот живот, кога буквално во последен миг спаси бебе од канџите на смртта.

Тој го кренал погледот и сконцентрирано гледал нагоре, а момент подоцна кон дното паѓало детенцето. Со брза реакција, додека капките дожд му капеле в лице, овој храбар Кинез го сторил невозможното – го спасил бебето од сигурна смрт.

-Единствено стравував дека нема да го фатам бебето на време. Реагирав инстиктивно, рекол херојот кој подоцна детенцето го препуштил во прегратката на пресреќната мајка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести