четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Спасувачка мисија од зграда во пламен

Опасна, но успешна мисија.

pozaramerika

Поврзани вести

Работник за влакно спаси жива глава од зграда во пламен. Тој стол  на балкон на зграда која се гради во Хјустон, додека целата кровна конструкција горела, а пожарот брзо се ширел

Како што може да се види на видеото, додека ги чекал пожарникарите да го спасат, тој успеал да се симне на третиот кат. На крај тој успешно беше спасен со помош на подвижна скала додека зад него зе срушил целиот кат.

Од локалната полиција за медиумите изјавиле дека над 200 пожарникари учестувале во спасувачката мисија и ганењето на пожарот и дека се работи на откривање на причините.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести