четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Спектакуларен огномет за Нова Година над скопскиот плоштад

Прекрасен огномет над скопскиот плоштад го означи стартот на Новата 2014 година

oognomet

Поврзани вести

Голем број скопјани добредојде на Новата 2014 година и’ посакаа од плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Скопјани ги забавуваа македонските музички ѕвезди-Калиопи, Тијана Дапчевиќ, реобединетото музичко дуо „Куку Леле“ и младиот изведувач на народни песни Мустафа Имери.

Точно на полноќ, небото над Скопје беше осветлено со спектакуларен огномет.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести