петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Спектакуларно затворање на Олимписките игри во Сочи

sochi_closing_ceremony_-_h_-_2014

Поврзани вести

По две недели навивање, интензивно натпреварување и рекордни поставувања Зимските олимписки игри дојдоа до својот крај.

Натпреварувачите и навивачите за последен пат се собраа заедно на Фишт олимпискиот стадион за спектакуларната церемонија по повод затворањето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести