петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Видео: Срби го хакираа сајтот на Националната Албанска Телевизија

hakeri-sajt-albanija-oboren-foto-printskrin-1413530175-582207

Последни вести

Наместо насловната страна на Радио-телевизија Албанија, поставена е слика со запалено албанско знаме, како и порака дека „Косово е срцето на Србија“.

Групата која се нарекува „Српски хјакери“ ја собори интернет страната на Радио-телевизија Албанија.

Во меѓувреме, оваа слика е симната од стајтот, но интернет презентацијата на албанскиот навионален емитер и понатаму е недостапен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести