сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Србин измисли сладолед од сланина!

slanina-300x209

Последни вести

Биохемичарот Лука Мијатовиќ од Србија измисли сладолед од сланина.

Тој тврди дека традиоционалната исхрана мора да се меша со науката, за да се добие квалитет.

Иднината е во молекуларната гастрономија, тврди тој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести