среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Видео: Средба со џиновска анаконда во Бразил

Zmija

Последни вести

Тројца Бразилци, пловејќи со чамец во реката Санта Марија, наидоа на џиновска анаконда за која се проценува дека е долга околу 6 метри.

Сниката се појави на интернет во петокот, а досега има повеќе од 1,5 милион прегледи.

По прегледот на синмката, бразилските власти на оние кои налетаа на анакондата им напиша казна од 600 долари за вознемирување на животно, а започната е и кривична постапка против нив. Според бразилските закони на овие три лица им се заканува и казна затвор од 18 месеци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести