петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Среќата на малиот Дилан кога прв пат слушна музика

Искрена насмевка на мало момче кое за прв пат слушна музика.

detesreka

Поврзани вести

Неизмерна е среќата на  22-месечниот Дилан Липтон кога за прв пат слушна музика.

Дилан неодамна добил апаратче за слушање и благодарение на него слуша за прв пат во животот, а тоа ново искуство очигледно силно го израдувало, па тој не може да престане слатко да се смее.

Неговата мајка го објавила видеото на YouTube, која вели дека новата занимација на малиот Дилан е слушање музика и „свирање“ клавир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести