четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Српски политичар хит на интернет: „Каде ме најде, таман заспав“

srp1

Последни вести

Политичарот Горан Бодановиќ, кој е член на Новата демократска партија стана вистински хит на социјалните мрежи.

На седница на српскиот Парламент, претседателката Маја Гојковиќ го повикала да земе збор. Изненаден од повикот, Богдановиќ станал и рекол „Каде ме најде? Таман заспав!“.

Набрзо после тоа го продолжил говорот пред пратениците, кои навистина ги насмеал со својот испад на долгата и веројатно по малку досадна собраниска седница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести