вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Српскиот потпретседател помага при евакуација на завеаните

Повеќе од 1000 лица се блокирани во снежните наноси во Србија, а во евакуацијата е вклучена и армијата.

vucic-500

Поврзани вести

Првиот потпретседател на Владата на Србија Александар Вучиќ лично учествуваше во евакуацијата на завеаните лица во снежните наноси во Србија.

Повеќе од 1000 лица се блокирани во снежните наноси во Србија, а во евакуацијата е вклучена и армијата. Првиот потпретседател на Владата на Србија Александар Вучиќ лично учествуваше и помогна едно дете да се пренесе до хеликоптерот.

Според информациите на патиштата на северот на Србија во моментов има осум големи и четири помали колони во застој. Војската на Србија почна веќе со евакуацијата на колоната кај Факетиќ, каде освен децата била евакуирана и една бремена жена.

Српските власти ги предупредија граѓаните да не ги напуштаат своите домови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести