среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 45

ВИДЕО: Стадионот во пламен на натпреварот помеѓу Олимпијакос и ПАОК

stadion-500_thumb_medium380_0

Последни вести

Натпреварот меѓу Олимпијакос и ПАОК не започна на време порaди големиот број факели кои ги носеа домашните навивачи и кои беа запалени пред почетокот на мечот.

Страната на која се наоѓа голот на ПАОК не можеше да се види од чадот, а гостинскиот голман не сакал да се врати на теренот бидејќи навивачите на Олимпијакос фрлале по него со разни предмети.

Најчитани вести