четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Стаклена плоча од облакодер го промаши за милиметар!

maz

Последни вести

Непознат маж од Саудиска Арабија во лабава прошетка низ градот имаше неверојатна среќа како никогаш претходно.

Тој можеше да заврши мртов или во најдобар случај тешко повреден, но имаше многу среќа.

Снимката многу брзо стана хит на Интернет, а на неа може да се види маж кој додека се движи за влакно одбегнува огромна стаклена плочка која паѓа од еден облакодер.

Мажот за среќа е промашен за неколку милиметри, а го спасило тоа што неколку секунди порано погледнал што му се заглавило во чевелот.

Погледнете…

Најчитани вести