вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Видео: Стампедо од патки го сопре сообраќајот

stampedo-pataka-1403265946-39306

Последни вести

Дали некогаш сте помислиле дека патките можат да бидат целосно застрашувачки? Навистина е тешко да се замисли дека ова животниче, кое е главен лик во многу цртани со кои сме израснале, може да го сопре сообраќајот.

Добро, една патка е тешко да го направи тоа, но кога има 100 илјади, кои заедно трчаат во само за нив познат правец, е тоа навистина е слика од која ќе ви застане здивот.

Снимката на која се гледа стампедо патки кои трчаат со брзина на светлината, како животот да ќе им заврши во следните неколку минути, стана хит на интернет во последните неколку дена. Не е објаснето зошто и каде брзаат, како и од каде се патките во толкав број. Оваа несекојдневна глетка е забележана со телефон, па погледнете ја…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести