недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

(Видео) Стигна првиот трејлер за „50 нијанси сива“

До премиерата останаа нешто повеќе од осум месеци, но додека го чекаме целиот филм, еве прилика да погледнеме во кадрите на долгоочекуваниот „50 нијасни сиво“.

168845023853d113449a552869999149_640x267

Последни вести

До премиерата останаа нешто повеќе од осум месеци, но додека го чекаме целиот филм, еве прилика да погледнеме во кадрите на долгоочекуваниот „50 нијасни сиво“.

niajnas

Ова е долгоочекувана филмска адаптација на бестселерот кој стана светки феномен.

Од издавањето, трилогијата „Педесет нијанси“ е преведена на 51 јазик и продадена во преку 100 милиони примероци со што стана серијал кој е најбрзо продаден во најголем број примероци.

Главните улоги се Кристијан Гејл и Анастазуха Стил, кои станаа икони на милиони читатели, доверени се на Џејми Дорнан и Дакота Џонсон.

168845023853d113449a552869999149_640x267

Покрај нив, тука се и Лук Грајмс како и Елиот, братот на Кристијан, Виктор Расук како Хозе, другарот на Анастазија, Елиоз Мамфорд како Кејт, најдобрата другарка на Анастазија и нејзина цимерка, Маша Греј Харден како мајката на Кристијан, Рита Ора како Мила, сестрата на Кристијан, Макс Мартини како Тејлор, бодигардот на Кристијан, Калум Кит Рени како Реј, очувот на Анастазија.

200734118953d113472e88e783907110_640x262

Светот премиерно ќе има прилика да го види „50 нијанси сиво“ на Денот на вљубените 2015 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести