сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 20

ВИДЕО: Што ќе се случи ако човек падне во вулкан?

vulkan

Поврзани вести

Дали некогаш сте се запрашале што би се случило ако човек падне во вулкан?

Пред повеќе од десет години е направен експеримент и во вулкан е фрлена торба со органски отпад, а вулканот одговорил со прилично жестока реакција исфрлајќи лава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести