вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Што остана од „Пустинскиот бисер“ – Снимка со дрон од Палмира

Неколку дена откако сириската армија го ослободи древниот град Палмира, познат и како „Пустински бисер“ беше направена снимка со дрон на која се гледа што останало од древниот град што беше заштитен и до УНЕСКО.

palmira-oslobodena-1

Поврзани вести

Неколку дена откако сириската армија го ослободи древниот град Палмира, познат и како „Пустински бисер“ беше направена снимка со дрон на која се гледа што останало од древниот град што беше заштитен и до УНЕСКО.

Најчитани вести