четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Стомачниот танц на Новак Ѓоковиќ

novak_densaaa

Последни вести

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ беше главна ѕвезда на забавата за играчите на турнирот во Дубаи, пишува српски „Курир“.

Ѓоковиќ прво покажал дека знае да игра латино танци, но најголемо воодушевување за присутните предизвикал моментот кога на сцената се појавила танчерка која изведувала стомачен танц. Таа почнала да танцува, а заедно со неа и Ѓоковиќ. Погледнете како изгледал Ѓоковиќ.

фото: Kurir.rs

Најчитани вести